Anasayfa > Şehir Hatları > Etkinlik

Etkinlik

21 Ağustos 2014  |  0 yorum  |  Sahi

1. Üsküdar Sahaf Festivali.

Tarihin ve kültürün beşiği Üsküdar, 14 Eylül'e kadar 1. Sahaf Festivali’ne ev sahipliği yapıyor.

1. Üsküdar Sahaf Festivali.

Türkiye’nin entelektüel hayatının adeta envanterini elinde tutan sahaf geleneğini diri tutmak amacıyla düzenlenen festivalde, 36 seçkin sahaf yer alıyor. Üsküdar Belediyesi’nin ev sahipliğinde Sahaflar Birliği Derneği’nin katkılarıyla Kadıköy, Beyazıt, Moda, Sarıyer, Ortaköy ve Şişli başta olmak üzere İstanbul ve Ankara’dan 36 sahafın katıldığı festival, 12 gün boyunca birbirinden kıymetli kitap, dergi, gazete, ferman, afiş ve poster koleksiyonları ile okurları Üsküdar’da buluşturacak. 

Asırlık kitapların görülebileceği festivalde, ayrıca Arapça, Osmanlıca, Farsça, Ermenice, Rumca, İbranice dillerinde basılmış kitaplar, berat, ferman, hüccet gibi önemli evrak, eski pasolar, takvimler, ajandalar, kartvizitler, cüzdanlar, faturalar, antetli kağıtlar, mektuplar meraklıları tarafından incelenip satın alınabilecek. Tarihi kişiliklerin, yazarların imzalı evraklarının ve mektuplarının da sergileneceği festival 14 Eylül’e kadar ziyaret edilebilecek.

www.uskudarsahaffestivali.com

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?