Anasayfa > Şehir Hatları > Etkinlik

Etkinlik

28 Ağustos 2014  |  0 yorum  |  Sahi

5’inci Kültürlerarası Sanat Diyalogları Günleri Başlıyor Beyoğlu 20 ülkeyi ağırlayacak.

Beyoğlu Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Kültürlerarası Sanat Diyalogları Günleri’nin bu yıl 5’incisi yapılıyor.

5’inci Kültürlerarası Sanat Diyalogları Günleri Başlıyor Beyoğlu 20 ülkeyi ağırlayacak.

Yunus Emre Enstitüsü işbirliği ile 20 ülkeden 26 şehir Beyoğlu’nda kültürel tanıtımlarını yapmak için sergi, konser, tiyatro ve dans gösterileri yapacak. 27-31 Ağustos tarihleri arasında Tepebaşı’nda tanıtım standı açacak olan ülke ekipleri, konser, dans, sergi ve tiyatro gösterileri sunacak. Yunus Emre Enstitüsü işbirliği ile, Tepebaşı, İstiklal Caddesi ve Hasköy’de tam bir şölen havası yaşanacak. Balkan şarkılarının sevilen sesi Suzan Kardeş’in 27 Ağustos’ta vereceği konserle başlayacak 5.Kültürlerarası Sanat Diyalogları Günlerine, Almanya, Arnavutluk, Belçika, Bosna Hersek, Fransa, Güney Kore, Gürcistan, İngiltere, İspanya, İtalya, Kazakistan, Kosova, Macaristan, Makedonya, Mısır, Polonya, Romanya, Tunus, Türkiye ve Ürdün’den ekipler katılacak. 31 Ağustos’a kadar sürecek olan 5.Kültürlerarası Sanat Diyalogları Günleri kapsamında Tepebaşı ve Hasköy’de kurulacak olan sahnelerde performanslar sergilenecek, İstiklal Caddesi’nde de sokak etkinlikleri yapılacak. Beyoğlu’nun çok kültürlü yapısına renk katacak olan 5’inci Kültürlerarası Sanat Diyalogları Günleri, İstanbul’a keyifli bir “Kültür - Sanat Haftası” yaşatmayı hedefliyor.

www.beyoglu.bel.tr

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?