Anasayfa > Şehir Hatları > Etkinlik

Etkinlik

15 Ekim 2014  |  0 yorum  |  Sahi

Aalst Salon İKSV'de.

Belçika’nın Aalst şehrinde, 1999 yılında, genç bir çift biri beş aylık, diğeri 5 yaşında olan iki çocuğunu makasla ve boğarak öldürür…

Aalst Salon İKSV'de.

Milenyum arefesinde meydana gelen ve toplumsal infiale neden olan bu cinayet, aslında basit bir üçüncü sayfa vakası mıdır? Genç çift gerçekten cani midir? Toplumun ve sistemin bunda payı var mıdır?

Pol Heyvaert tarafından bu gerçek hikayeden esinlenerek yazılan tiyatro oyunu, aslında kötü insanların hikayesi değil. Kurgusu katil anne babanın sorgulanması üzerine olan Aalst,  seyirciyi dehşet ve empati arasında sarsıcı bir yolculuğa çıkarıyor. Sorgulama sırasında çiftin geçmişine ve korkunç çocukluklarına şahitlikeden seyirci, kendini cinayet zanlılarını anlamaya başlarken buluyor…

Adıhan Şentürk tarafından Türkçeye çevrilen oyun Polonya Kültür Bakanlığı’nın desteğiyle, 20-21 Ekim tarihlerinde salon İKSV’de sahneleniyor. Oyunun iki anakarakterinden babayı Adıhan Şentürk canlandırırken, anne rolünde ona Bengü Ergin eşlik ediyor. Radek Rychcik’nın yönettiği Aalst’ın set ve kostüm tasarımı ve müzikleri de yine Polonyalı bir ekibe ait.

www.saloniksv.com

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?