Anasayfa > Şehir Hatları > Etkinlik

Etkinlik

14 Ekim 2014  |  1 yorum  |  Sahi

BaBa ZuLa doğudan yükselir!

Yepyeni BaBa ZuLa albümü 34 Oto Sanayi Japonya'da 1 numara... Albüm 1 Kasım'da Türkiye'de!

  • BaBa ZuLa doğudan yükselir!
  • BaBa ZuLa doğudan yükselir!
  • BaBa ZuLa doğudan yükselir!
  • BaBa ZuLa doğudan yükselir!

BaBa ZuLa'nın sekizinci stüdyo albümü, “34 Oto Sanayi” 28 Eylül’de Japonya'da yayımlandı. Kısa bir süre içinde de çok satanlar listesinde bir numaraya yükseldi. Japonya’da genç kızların oryantal dans öğrenmesine neden olacak kadar çok sevilen BaBa ZuLa 10 Ekim’de de turneye başladı.

İlk konserini Asahikawa’da Oki Dub Ainu Band ile birlikte verecek BaBa ZuLa, ertesi gün aynı grupla stüdyoya girerek kayıt yapacak. 12 Ekim’de Tokyo’da bir workshop düzenleyecek grup bu kentte 13 ve 14 ekimde iki ayrı konser verecek. 16 Ekim’de Hiroshima’da sahne aldıktan sonra da 18 Ekim’de Nagoya ve Ohsaka’da birer workshop düzenleyecek ve konser verecek.

1996 yılında kurulan ve Murat Ertel, Levent Akman ve Coşar Kamçı’dan oluşan güncel kadrosuyla yoluna devam eden BaBa ZuLa yeni albümünü Eylül ayında düzenlediği 12 konserlik bir turne ile Avrupa’da tanıtmıştı. BaBa ZuLa 23 Ekim’de de İspanya Vallodolid film festivalinde sahne alacak. “34 oto sanayi”nin 2015 Ocak ayında Hindistan’da raflardaki yerini alması planlanıyor.

1 Kasım’da Türkiye’de yayınlanacak albümde, diğer albümlerin aksine çok az konuk sanaçı bulunuyor. Bu nedenle “34 Oto Sanayi” grubun sahne performansına daha yakın tınlayan bir albüm.Plak formatında da yayınlanacak albümün kapağındaki fotoğraf Dilan Bozyel tarafından grubun stüdyosunun bulunduğu Maslak Oto Sanayi’de çekildi. Fotoğraftaki kırmızı otomobil de Murat Ertel’in 1963 model Ford Futurası. Albümde yer alan sekiz şarkı ise şöyle: İtaat Etme, Başka Bir Alem, Gariplere Yer Yok, İlk Aşkım, Sinek Koca, Ufaklık, Küçük Kurbağa ve Direniş Destanı.

www.babazula.com

Bu yazı hakkında toplam 1 yorum bulunmaktadır. Sizde yorum ekleyebilirsiniz >

Yorumlar

Meltem Güngör
Yazan: Meltem Güngör   21.10.2014 19:26:03 - 19:26:02Hastasıyız Baba Zula'nın... İstanbul'un ruhunu en iyi onlar veriyorlar müziklerinde

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?