Anasayfa > Şehir Hatları > Şehir Kültürü

Şehir Kültürü

18 Mart 2015  |  1 yorum  |  Zuhal Aytolun

Baharın gelmek için can attığı şehir İstanbul!

Ağaçlar çiçekleniyor, sessiz doğa görünürlüğünü haykırıyor. Öyle  güzel bir hareketlenme başlıyor ki baharla birlikte, şenleniyor yeryüzü… Güneş her geçen gün etkisini artırırken, enerjimiz de çoğalıyor.

  • Baharın gelmek için can attığı şehir İstanbul!
  • Baharın gelmek için can attığı şehir İstanbul!
  • Baharın gelmek için can attığı şehir İstanbul!
  • Baharın gelmek için can attığı şehir İstanbul!
  • Baharın gelmek için can attığı şehir İstanbul!

Yenileniyor her şey… O yüzden baharın gelmesini fırsat bilmeyi ihmal etmeyin. Ertelediğiniz ne varsa, öncelikleriniz listesine alın. Bizden size birkaç öneri…

- Yürüyüşe başlayın. Çünkü bahar, insana bakmayı değil görmeyi hatırlatıyor yeniden. İstanbul’u tüm güzelliğiyle yaşamanın tam zamanı. Görün, yaşayın. 

- Hem teraslar da şenleniyor yavaş yavaş. Güzel bir teras kafede soluklanın, şehrin sesini, martıları dinleyin. Şehrin size anlatacaklarına kulak verin.

- Balkonlar, yaşamınızın minik bahçeleridir diğer yandan. Eğer balkonunuz varsa şanslısınız. Yeniden düzenlemeye, hareketlendirmeye başlayabilirsiniz.

- Evinize baharı getirin küçük detaylarla. Sümbül kokuları sarsın evinizi.

- Unutmadan; bisikletinize bakım yapmanın da tam zamanı. Baharla birlikte bisikletinizle daha sık seyahat edeceğiniz kesin. 

- Kıştı, yağıştı, soğuktu derken yavaşlamış olabilirsiniz. Baharda kültür turlarına vakit ayırın. Bir gün kendinizi Balat, Fener sokaklarına vurun. Bir gün Topkapı Sarayı’na… Beylerbeyi’nde turlayın, Adalar’da gezin… 

- Bahar demek, piknik demektir. İstanbul’un güzel köşelerinde, sevdiklerinizle beraber güzel vakit geçirmek için haftasonlarında pikniğe zaman  ayırmayı ihmal etmeyin.

Bu yazı hakkında toplam 1 yorum bulunmaktadır. Sizde yorum ekleyebilirsiniz >

Yorumlar

tutku yalin
Yazan: tutku yalin   20.3.2015 21:54:16 - 21:54:15Istanbula gelmek icin herkes can atiyor ;)

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?