Anasayfa > Şehir Hatları > Şehir Kültürü

Şehir Kültürü

3 Temmuz 2014  |  1 yorum  |  Ali Deniz Uslu

Balat yalnızca ruh için değil mideniz için de şifalı!

Balat, ruhu beslediği kadar mideyi de ihmal etmiyor.

Balat yalnızca ruh için değil mideniz için de şifalı!

Onca farklı kültürle yoğrulan bu İstanbul mucizesinde seçim yapmak kolay değil.

Çıfıt çarşısı ya da diğer deyişle Balat çarşısında leziz bir demirhindi şerbeti ve incirli kek ile Balat maceranıza küçük bir mola alabilirsiniz ilk olarak. Afilli Cezve'dir o zaman durağınız. Şifa niyetine, afiyet olsun...

Fındık Kabuğunda Köfte bir başka lezzetli durak. Kömür ateşinin lezzetiyle köfte doktorası yapmış bu mekana uğramadan geçmek olmaz. Bulgar Kilisesi'nin çaprazında yer alıyor Fındık Kabuğunda Köfte, hem manzarası da güzel. Balat Kültür Evi ise semtin kadınlarının emeklerine sahip çıkıp, lezzetlerini paylaşıyor. Mantısı ve pazı sarması enfes. Balat Kültür Evi Vodina Caddesi üzerinde, tarihi bir bina.

Bu arada “işkembe” demek Balat demek! Fetih İşkembe 40 yıldır bu işi yapıyor. Menüsünde altı farklı işkembe çorbası var. Bir de tandırda pişen kokoreçi var ki o da ayrı bir efsane. Ve editörün seçimi. Asıl ismi “Mavi Köşe” de olsa herkes orayı “Köfteci Arnavut” olarak biliyor. Bir yiyen unutamıyor. Köfteci Arnavut: Mürselpaşa Caddesi'nde.

Bu yazı hakkında toplam 1 yorum bulunmaktadır. Sizde yorum ekleyebilirsiniz >

Yorumlar

inci üstündağ
Yazan: inci üstündağ   8.8.2014 16:52:09 - 16:52:08Bazen yemeklere bulunduğu yer tat veir işte öyle bir şey

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?