Anasayfa > Şehir Hatları > Tatlı

Tatlı

17 Ekim 2014  |  2 yorum  |  Zeynep Tokmak

Bana tatlını söyle!

Astroloji ile gastronomi işte burada buluşuyor; “burcunu söyle, tatlını seç!”

Bana tatlını söyle!

Pek çok nedenle gruplara ayrıldığımız gibi “en sevdiği tat” türüne göre de ayrılır insanlar. Kimi ekşicidir, kimi aldığı nefes bile isotlu olsun ister. Yüzdeye vuramayız belki ama “tatlı”, büyük bir kesim tarafından seviliyor diyebiliriz rahatça. Tabii herkesin favori tatlısı aynı değil! Kişisel özelliklerimizin çoğunu burçlarımızın etkisiyle kazandığımızı düşünen insan sayısı da oldukça fazlayken tatlı seçimlerimize de etkisi nedir diye bakmasak olmazdı. Peki burçlara göre biz hangi tatlıyız?

KOÇ: Abur cubura düşkünlüğü bilinen koç burcu, flört etmeyi sevdiğinden midir bilinmez baştan çıkarıcı tatlıların peşinden koşuyor. Kreması değişik formüllerle yapılmış meyve ezmeli Fransız pastaları tam onlara göre.

BOĞA: Damak tadına ve yiyeceği her şeyin kaliteli olmasına takılan boğalar genelde krema dolgulu kekler, çikolata soslu ıslak keklerle mutlu oluyorlar.

İKİZLER: Düzgün beslenmenin önemine takılan ikizler, zamanı da pratik kullanmak adına hazır ürünlerle oldukça iyi geçinmekte. Örneğin taze bir donut, ekler gibi mini ürünler tam onların işi.

YENGEÇ: Duygusal özellikleri ağır bastığı için mi bilmiyoruz ama klasik, basit, nostaljik “banana splitten” hoşlanıyorlar. Hem enerji de aldıkları için hallerinden oldukça memnunlar.

ASLAN: Her hareketi özel, ihtişam yaşam biçimi olmuş aslan burcu için tabii ki görseli de tatlının tadı kadar önemli. Aslanları Fransız ihtişamının esintilerini taşıyan şarlot ve bol çikolatalı gösterişli ganache pastalardan aşağısı kurtarmaz.

BAŞAK: Hepimizin aşkı ama başaklar için çikolata dendiğinde akan sular durur. Çikolata kremalı olan her şey, başak burcunun ilk hedefi. Profiterolle de duygusal bağları var.

TERAZİ: Kendisi gibi dengeli beslenmekten hoşlanan terazi burçları doğal ürünlerden yapılan tatlılarla oldukça samimi. Kuru yemiş ve meyveli tartlar vazgeçilmezleri.

AKREP: Enerjiye çok ihtiyaç duyan akrepler bu ihtiyaçlarını tatlılardan karşılarken de mükemmeliyetçilikten asla vazgeçmeyecekleri için en zorunu isterler. Bol fıstıklı/cevizli baklava da yaverleridir.

YAY: Kendini çikolataya adayan bir başka burç da yay. Gerçi onların çikolata aşkını sadece sütlü tatlılarla sınırlayamayız. İyi bir çikolatalı sufle için yapamayacakları yoktur!

OĞLAK: Meyvelere düşkün diğer bir burcumuz olan oğlakların hamurlarla arası o kadar iyi ki bazen buğday tanelerini meyve diye yiyebilecek duruma geliyorlar. Tartlar, kurabiyeler, milföy pastaları oğlakların.

KOVA: Yeniliğe en açık olanlar onlar! Bir tatlıyı önce bir kovaya denetin sonra güvenle yiyebilirsiniz. Bunun için değişik soslu pastalar, değişik meyve karışımlarıyla yapılmış muhallebileri seve seve tüketirler.

BALIK: Duygusallıktan yorulan balıkları da enerjiye ihtiyacı olduğu zamanlarda sıkça şerbetli tatlılar tüketirken görebilmemiz mümkün. Kaymaklı ekmek kadayıfı, burmalar, künefe balığın favorilerinden sadece birkaçı.

Bu yazı hakkında toplam 2 yorum bulunmaktadır. Sizde yorum ekleyebilirsiniz >

Yorumlar

Derya Serhan
Yazan: Derya Serhan   9.10.2014 15:46:15 - 15:46:15Ben bir Aslan burcu olarak sonuna kadar katılıyorum, çok doğru bi tespit gerçekten de yediğim yemeğin tatlının görseli de güzel olmalı.
Mehmet Yılmaztürk
Yazan: Mehmet Yılmaztürk   9.10.2014 15:48:36 - 15:48:35Eşim başak ben yay eve çikolatalı tatlı aldık mı yetiyor demekki bize =)

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?