Anasayfa > Şehir Hatları > Rengarenk

Rengarenk

10 Nisan 2015  |  0 yorum  |  Sahi

Bu laleler hiç solmayacak

İstanbul'a bahar lalelerle gelir.

Bu laleler hiç solmayacak

Rengarenk laleler parklarda, bahçelerde, meydanlarda, refüjlerde boy gösterdikçe ruhlarımız canlanır, geçip giden kışın puslu gri siyah günleri hızla geçmişe karışır. Yalnız bu bakmaya doyulmaz güzellikteki çiçeklerin de bir kusuru vardır. Ömürleri pek kısadır. Bir ay kadar ya var ya yoktur o parlak canlı renkler. Sonra hepsi geride gelecek bahara miras birer küçük soğancık bırakarak kuruyup gider.

Berna Terziahmetoğlu da bizim gibi lale sevenlerden. Bu konu belli ki onun da kafasına takılmış. Üstelik o bir cam sanatçısı. Tam 10 yıldır Beykoz'dan İtalya'ya cam sanatının ustalarıyla çalışmak, onlardan birşeyler öğrenmek için hiç bir fırsatı kaçırmamış ve sonunda o da bu sanatın ustaları arasına katılmış. Berna Hanım asla solmayacak bir laleyi üretmenin yolunu camda bulmuş. Lalenin zarif formunu camın zengin renk olanaklarıyla buluşturmuş ve bir kolyenin ucuna taşımış.

El yapımı cam laleler, hem lalelerin parlak canlı renklerinin asla solmayacak birer kopyası, hem de o zarif lale formunun benzersiz bir stilizasyonu. Cam lalenin yanında gümüş kaplama minik bir ikinci laleyle tamamlanan bu anlamlı kolyeleri Sahi Cam Atölyesi'nden satın alabilirsiniz.

Selam olsun laleyi kalbinin üzerinde taşıyacak kadar çok seven tüm İstanbul aşıklarına!

Bu yazıyı okuyanlar bunları aldı...

Cam Lale Kolye Cam Lale Kolye 135,00 TL

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?