Anasayfa > Şehir Hatları > Şehir Kültürü

Şehir Kültürü

15 Şubat 2016  |  0 yorum  |  Sahi

Çikolata tadında Ankara

Tarihin her döneminde özel bir şehir oldu Ankara. İkibin yıl kadar önce Asteriks'in akrabası Galyalıların Anadolu'ya göç eden bir kolu olan Galatlar tarafından kuruldu. Yerleşmeye karar verdiklerinde oraya demir attıkları anlamına gelen Ancyra adını verdiler. Yüzyıllar boyunca Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı hakimiyetlerine girdi ve en sonunda 13 Ekim 1923'te Türkiye Cumhuriyet'inin başkenti oldu. Bunu izleyen 93 yılda Ankara belki binlerce yılda yaşadığından daha fazlasını yaşadı, daha çok insana evsahipliği yaptı, daha çok anı biriktirdi.

Çikolata tadında Ankara

İnsan beyninin özelliğidir, güzel anıları yaşatır. Ankara da tanımayanlara hep biraz uzak, biraz mesafeli görünmüş olsa da, sakinleri için pek çok tatlı anıya kaynaklık eden bir şehir oldu. Biz de Ankara'yı seven, özleyen, Ankara'dan vazgeçemeyenler için özel bir tablet çikolata serisi çıkardık. Ankara'dan nostaljik karelerle süslü ambalajlarıyla Ankara Başkent Çikolatası. Her nerede olursanız olun, tatlı Ankara anılarını tatlı tatlı yadedebilmeniz için. Afiyetle...

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?