Anasayfa > Şehir Hatları > Etkinlik

Etkinlik

27 Ekim 2014  |  0 yorum  |  Sahi

Denizlerkitapevi'nden “1001 Güzel Kitap” müzayedesi...

İstanbul’da “kitapçı” denince akla birkaç dükkan gelir, bunlardan biri de Kaptan Turgay Erol'un hayatını adadığı İstiklal Caddesi'ndeki Denizlerkitapevi'dir.

Denizlerkitapevi'nden “1001 Güzel Kitap” müzayedesi...

Denizlerkitapevi şimdi de klasikleşen müzayedelerinden birini daha yapıyor. “1001 Güzel Kitap” isimli müzayede 1 Kasım'da Point Hotel Barbaros'ta gerçekleşecek. Bu müzayedeki eserler yeni başlayanlardan ileri derecedeki koleksiyonerlere kadar her seviyedeki meraklıya hitap eder türden. Gerek nadirlik, gerek kondisyon, gerekse bilgi ve konu itibarıyla çok geniş bir yelpazede. Peki, neler mi var? Büyük bir tarih serüveni sizi bekliyor eğer meraklıysanız. Yazarlarından padişahlara imzalı kitaplar, saray ciltleri, Çanakkale Savaşları ile ilgili birçok eser, Türk topraklarında yapılan seyahatnameler, 1493’den bugüne İstanbul gravürleri, Osmanlı İmparatorluğu haritaları, dekoratif objeler, Nazım Hikmet, Halide Edip, Orhan Veli, Ziya Gökalp gibi meşhur edebiyatçılarımızın ithaflı, imzalı kitapları, fotoğraflar, yayınlanmamış el yazısı eserler, mektuplar… Öyle çok eser var ki. www.denizlerkitabevi.com'daki katalogtan bu tarih yolculuğuna çıkabilirizsiniz.

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?