Anasayfa > Şehir Hatları > Etkinlik

Etkinlik

20 Ekim 2014  |  0 yorum  |  Sahi

Gallery İlayda 23 Ekim - 30 Kasım 2014 tarihleri arasında, Barış Cihanoğlu`nun ' KÜL / ASH' isimli 16. solo resim sergisine ev sahipliği yapacak.

Daha önce ki sergilerinde tuval üzerine yaptığı figüratif eserleri ile tanınan sanatçı  ‘’KÜL’’ isimli yeni sergisi ile ilk defa tuval dışı bir yüzey üzerinde ürettiği resimleri ile izleyici karşısına çıkacak.

Gallery İlayda  23 Ekim - 30 Kasım  2014 tarihleri arasında,  Barış Cihanoğlu`nun  ' KÜL / ASH'  isimli 16. solo resim sergisine ev sahipliği yapacak.

Sanatçı, uzun bir süreçte alt yapısını oluşturduğu yeni eserlerinde, yakarak kömürleştirdiği ahşapları tuvale dönüştürüyor, bu çalışmalarında yanmış ahşabın yüzeyi  üzerinde oluşan isli siyah renk ve yanma sonucu belirginleşen dokular resimlerinin alt yapısını oluşturuyor.  Resimlerinde siyah renk olarak görülen alanlar, yakılan ahşabın kömürleşmesi sonucu elde edilirken,  figürlerin diğer kısımları yağlıboya tekniği ile renklendirilerek oluşturulmuş. Sanatçı, altı farklı aşamadan geçirerek ürettiği sıra dışı eserlerini yaklaşık bir yıllık bir çalışma sonucunda tamamlamış.

www.galleryilayda.com

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?