Anasayfa > Şehir Hatları > Etkinlik

Etkinlik

6 Aralık 2014  |  0 yorum  |  Sahi

“Geleceğin Ustaları” seçiliyor!

Bu yıl ikincisi düzenlenen Geleceğin Ustaları 2014 Geleneksel Sanatlar Yarışması; Hüsn-i Hat Celi Sülüs, Hüsn-i Hat Celi Talik, Tezhip, Minyatür, Çini, Ebru, Kaatı’ olmak üzere yedi dalda gerçekleştirilecek ve dereceye girenlere para ödülü verilecek.

“Geleceğin Ustaları” seçiliyor!

Geleneksel sanatların tanıtımına, gelişimine katkı sağlamak, bu alanda çalışma yapan sanatçıları teşvik etmek amacıyla düzenlenen ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Geleceğin Ustaları Geleneksel Sanatlar Yarışması’na başvurular başladı. Hüsn-i Hat Celi Sülüs, Hüsn-i Hat Celi Talik, Tezhip, Minyatür, Çini, Ebru,  Kaatı’ olmak üzere yedi dalda eserlerin kabul edileceği yarışmaya başvurular 20 Aralık 2014 tarihine kadar devam edecek ve dereceye girenlere para ödülü verilecek. Geçen yıl ilki düzenlenen yarışmaya Türkiye dışından gösterilen ilgi dolayısıyla yarışma dokümanları ve web sitesi Türkçe, Arapça ve İngilizce olmak üzere üç dilde hazırlandı.

Her biri yarışmada yer alan dallarda uzman, usta sanatçı ve akademisyenlerden oluşan, Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili’nin başkanlık edeceği 20 kişiden oluşan seçici kurulun değerlendirmeleri neticesinde dereceye girenlerin belirleneceği yarışmaya her katılımcı yalnız bir dalda ve bir eserle katılabilecek.

10 Ocak 2015 tarihinde Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek ödül töreninden sonra ödül alan ve sergilenmeye değer görülen eserler 10 - 20 Ocak 2014 tarihleri arasında Zeytinburnu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek sergide sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Sergi açılışında dereceye giren eserlerin yer aldığı yarışma katalogu konuklara takdim edilecek.

Zeytinburnu Belediyesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TBMM Milli Saraylar ve Geleneksel Sanatlar Derneği iş birliği ile düzenlenen Geleceğin Ustaları 2014 Geleneksel Sanatlar Yarışması ile ilgili her türlü bilgiye www.geleceginustalari.org adresinden ulaşılabilir.

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?