Anasayfa > Şehir Hatları > Etkinlik

Etkinlik

10 Ekim 2014  |  0 yorum  |  Sahi

Hadi canlanın!

Fransız Kültür Merkezi ile Canlandıranlar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği 2. Uluslararası Canlandırma Günleri, bu yıl 13-16 Ekim arasında Taksim’deki Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Hadi canlanın!

Birçok animasyon filminin Türkiye’de ilk kez gösterileceği etkinlikte, 12 seansta toplam 27 film, bir canlı performans ve atölyeler animasyon tutkunlarıyla buluşacak. Canlandırma Günleri’nin bu yıl ki onur konuğu ise Fransa’nın en üretken yönetmen, yapımcı ve eğitimcisi olan, Folimage Stüdyosu ve La Poudrière okulu kurucusu, Oscar adayı Jacques-Rémy Girerd olacak. Canlandırma Günleri’nin iki büyük etkinliğinden ilki 14 Ekim Salı günü saat 20:00’de Norman Mc Laren’in anısına gerçekleştirilecek NohLab canlı performansı. 15 Ekim Çarşamba saat 19:00’da ise “çevreci bir masal” olan Tante Hilda (Hilda Teyze) Türkiye’de ilk kez izleyiciyle buluşacak. Uluslararası Canlandırma Günleri, Picasso, Truffaud veya Lucas gibi büyük isimleri etkilemiş ve sinema alanında birçok yeniliğe imza atmış Oscar ödüllü bir ustayı, Norman Mc Laren’ı anıyor! Doğumunun 100. yılı vesilesiyle, onun anısına günümüz yönetmenlerinin çektiği 8 film gösterim programında yer alıyor. Canlandırma Günleri’nde okullara yönelik seanslar ücretsiz olacak, tüm etkinliklere giriş hakkı tanıyan biletin fiyatı ise sadece 10 TL olacak. 

Programın detayları için: 

http://www.ifturquie.org/istanbul-2/canlandirma-snemasi-bayrami-2/?lang=tr

www.canlandiranlar.com

www.facebook.com/canlandiranlar

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?