Anasayfa > Şehir Hatları > Şehir Kültürü

Şehir Kültürü

20 Ekim 2015  |  0 yorum  |  Sahi

Haydarpaşa'da Kahve Festivali

İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen ve olağanüstü bir ilgi gören İstanbul Coffee Festival, ikinci kez İstanbulluların karşısında. Festival üçüncü dalga kahve akımının incelikli yaşam kültürünü kahve severlerle buluşturuyor. Bu yıl 22 – 25 Ekim 2015 tarihleri arasında tarihi Haydarpaşa Garı'nda düzenlenen festivalin biletleri günler önceden tükendi.

Haydarpaşa'da Kahve Festivali

Kahvenin sadece ülkesine göre değil, geldiği yöreye ve çiftliğe göre seçildiği, çekirdeğinin tüm aromatik özelliklerini elde edecek şekilde demlendiği ve tüm lezzet nüanslarının peşine düşüldüğü üçüncü dalga kahve akımı Türkiye'de de takipçilerini artırıyor. Festivale İstanbul'un önde gelen kahve dükkanlarının yanı sıra kahveye eşlik eden yiyecek, aksesuar ve kahve makinesi üreticileri de katılıyor. Festivalde bol bol tadım ve ikramın yanında profesyonel baristaların gösterileri, workshop'lar, seminerler, sergiler ve konserler de yer alıyor. Yüzyıl boyunca yolların başlangıç noktası olmuş Haydarpaşa Garı'ndan ilk kez kahvenin bilinmezlerine doğru sürprizlerle dolu bir yolculuğa çıkılıyor.

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?