Anasayfa > Şehir Hatları > Etkinlik

Etkinlik

8 Ekim 2014  |  0 yorum  |  Sahi

İstanbul Bach Günleri', 23 Ekim'e kadar sürecek!

Tarihi, müziğin dünyadaki en önemli isimlerini İstanbul'a getiren ve 10 yılda bu türün Avrupa'da da en dikkat çeken festivallerinden biri haline gelen İstanbul Bach Günleri başladı.

İstanbul Bach Günleri', 23 Ekim'e kadar sürecek!

Etkinlik, müdavimlerinin yakından tanıdıkları, Barok kemanın en büyük ismi ve bu stilin öncüsü Sigiswald Kuijken'ı da ağırlayacak. Genç yaşta yeteneğiyle ünlenmiş klavsenci Benjamin Alard ve başarılı soprano Marie Kuijken'a eşlik edecek Kuijken Ensemble'ın konseri, 16 Ekim 2014 Perşembe akşamı St. Antuan Kilisesi'nde gerçekleşecek.

Bu yıl festival genç yeteneklere de yer veriyor. Dünyanın en yetenekli çocuklarına eğitim veren The Yehudi Menuhin School'un sekiz öğrencisinden oluşan topluluk, klasik müzik dinleyicilerine keyifli bir akşam yaşatacak. Konser, 20 Ekim 2014 Pazartesi akşamı Neve Şalom Sinagogu'nda...

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye'de verdiği konserler büyük ilgi gören, müzik dünyasının büyük ustası Konstantin Lifschitz, bir kez daha İstanbul'da olacak. 2014 yılının Nisan ayında Neve Şalom Sinagogu’nda unutulmaz bir resital veren dahi piyaniste sinagog, 23 Ekim 2014 Perşembe akşamı bir kez daha ev sahipliği yapacak. 

www.bachistanbulda.com

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?