Anasayfa > Şehir Hatları > Şehir Kültürü

Şehir Kültürü

28 Ağustos 2014  |  9 yorum  |  Zuhal Aytolun

İstanbul'da bir çalışma gününü unutulmaz kılacak sekiz öneri...

Biraz değişikliğe ne dersiniz?

  • İstanbul'da bir çalışma gününü unutulmaz kılacak sekiz öneri...
  • İstanbul'da bir çalışma gününü unutulmaz kılacak sekiz öneri...
  • İstanbul'da bir çalışma gününü unutulmaz kılacak sekiz öneri...
  • İstanbul'da bir çalışma gününü unutulmaz kılacak sekiz öneri...

1 * Öncelikle güne nasıl başladığınız günün nasıl geçeceğini belirler. Bu kez biraz daha erken kalkmayı tercih edin. Hafif bir kahvaltı yapın, giyinin ve atın kendinizi dışarı. Kadınlar için bir not; topuklu ayakkabı giyiyorsanız, onları çantaya koyun. Geçirin ayağınıza spor ayakkabılarınızı. Düşün yola. Bu kez istikamet aynı, güzergah farklı olsun. Eğer imkanınız varsa, ulaşım aracınızı değiştirin. Bu, bisiklet dahi olur. Farklı şekilde gitmeyi deneyin. Giderken de çevrenize yalnızca bakmayın, görün. İnsanlara gülümseyin. 

2 * Enerjiniz yüksek, motivasyonunuz da. Bunu çevrenize yayın, etki alanını genişletin. Belki küçük ikramlar alabilirsiniz çalışma arkadaşlarınıza. Ne demişler? Tatlı yiyelim tatlı konuşalım değil mi?

3 * Gün başladı ve hatta yarılandı. Öğle yemeği saati geldi. Bu kez öğle yemeğinde hafif yiyecekleri az porsiyonlar şeklinde tercih edin, yemek süresini uzatmayın çünkü yemek süreniz dar. Eğer imkanınız varsa, şanslısınız demek, değerlendirin. Çıkın ve bir yürüyüş yapın, hele bir de güneş varsa tadına doyulmaz o öğle tatilinin.

4 * İstanbul, muhteşem güzellikleri olan bunları da ruhunda gizleyen bir şehir. Görebilene güzel, hissedebilene... Her gün işten çıkıp eve giderken, tek amacımız yorgunluğumuzdan kurtulmak için eve ulaşmak olabiliyor. O zaman dünyayı gözümüz görmüyor. Ama İstanbul'da eminiz ki herkes bir yerden bir yere giderken mutlaka olağanüstü güzelliklere rastlıyordur. Bunları görün, yanından geçip gitmeyin. Hayal kurun, izleyin, bakın, gülümseyin... İstanbul'u yaşamayı öğrenin ve bunu hayatınıza yayın.

5 * Kaos ve karmaşa... Tüm güzelliğine inat öyle bir koşturması var ki bu şehrin, insan içinde kaybolabiliyor çoğu zaman. Yavaşlayın veya durun. İmkanınız ölçüsünde tadını çıkarın şehrin. Bir toplantıya giderken, öğle yemeğine çıkmışken, bir konferansa yetişmeye çalışırken... Koşturmayın; yaşamı biraz olsun yavaşlatın. Emin olun hiçbir yere geç kalmayacaksınız. 

6 * Sevdiklerinizle vakit geçirin, sohbet edin, onları dinleyin. Bir iş çıkışı kahvesi, en tadına doyulmaz olanıdır. İhmal etmeyin. 

7 * İş bitti ama gün bitmedi. Pek çok iş vardır, işten çıktığınızda sizin aklınızdan çıkmaz. Günü sizinle birlikte sürdürür. Böyle durumlarda durulmayı tercih edin. Eğer zihninizi dinlendiremezseniz ertesi günü zorlukla geçirirsiniz. Sevdiğiniz bir şey yapın. Müzik dinleyin, dans edin, resim yapın, kitap okuyun, güzel bir yemek yeyin... 

8 * Uyku saatiniz geldiyse, direnmeyin. Odanızı havalandırın. Bırakın İstanbul, başucunuza yerleşsin. Yatağınızın kenarına bir defter koyun ve içinizdekileri dökün. Bazen sıkıntıyı, stresi, üzüntüleri atlatmanın en güzeli yazmaktır. Arındırın kendinizi, sonra da uykunun kollarına bırakın...

Bu yazı hakkında toplam 9 yorum bulunmaktadır. Sizde yorum ekleyebilirsiniz >

Yorumlar

Ahmet Güllüoğlu
Yazan: Ahmet Güllüoğlu   29.8.2014 12:00:07 - 12:00:06kaosun ve harikuladeliğin uyumu...
Burak Kafadar
Yazan: Burak Kafadar   30.8.2014 17:49:08 - 17:49:07İlk fırsatta uyguluyorum
nur kaya
Yazan: nur kaya   1.9.2014 15:50:19 - 15:50:19Gerçekten bunu hayatımın mottosu haline getirmek istiyorum böyle bir hayat kurarsam sanırım bütün sıkıntılarımın üzerinden gelirim.
Yeşim Öngel
Yazan: Yeşim Öngel   3.9.2014 11:39:03 - 11:39:03Keşke yaşamlarımıza geçirebilmemiz okumak kadar kolay olsaydı
Serdar Yılmaz
Yazan: Serdar Yılmaz   3.9.2014 13:11:21 - 13:11:20planlı yaşayıp şehrin tadını çıkarmak lazım
Mustafa Öztürk
Yazan: Mustafa Öztürk   4.9.2014 12:58:52 - 12:58:52En güzeli hem tasarruf hemde sağlıklı beslenmek için işyerine sefertasında evde yaptığımız yiyecekleri götürmek, böylece biraz dolaşmak için fırsatta yaratmış oluruz. :)
Alper barış
Yazan: Alper barış   4.9.2014 21:00:07 - 21:00:07Sırada son 2 öneri kaldı....
Zehra Fahriye Yakar
Yazan: Zehra Fahriye Yakar   2.11.2015 19:40:06 - 19:40:06selamlar etkinlik tarihini güncellemeyi unutmuşsunuz sanırım:)))
Administrator
Yazan: Administrator   4.11.2015 - 08:30:34Merhaba, uyarınız için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?