Anasayfa > Şehir Hatları > Şehir Kültürü

Şehir Kültürü

4 Mayıs 2015  |  0 yorum  |  Sahi

İstanbul’un annelere anlatacakları var…

Anneler Günü özel bir gün. En güzel hediye de paylaşım. Birlikte geçireceğiniz zamanın niteliği de en önemlisi. Peki, neler mi yapabilirsiniz? Annenizin bu yazıyı okumayacağını umarak size bir kaç öneri sunmak isteriz. İşte size birkaç ipucu…  

İstanbul’un annelere anlatacakları var…

- En güzel hediye çiçektir. Ama varın siz bir buket çiçek almak yerine ya tohum alın ya da saksıda yaşamın güzelliğini ve sürekliliğini hatırlatan bir mevsim çiçeği tercih edin.

- Eğer daha kalıcısını tercih ederseniz, imkanlarınızı değerlendirin. Örneğin Tema Vakfı’na anneniz adına bağış yaparak bir ya da birden fazla ağaç dikimiyle sevginizi ve minnetinizi kalıcı kılabilirsiniz. WWF ile nesli tükenen bir hayvanı da kurtarabilirsiniz. Türk Eğitim Derneği’nin başarılı ama maddi olanakları yetersiz çocuklara verdiği Tam Eğitim Bursu kapsamında anneniz adına bir çocuğun yıllık eğitimine katkıda bulunabilirisiniz. Bağış karşılığında verilecek sertifika çok anlamlı bir hediye olabilir.

- Güzel bir yürüyüş ve ardından yapacağınız güzel bir kahvaltıyla güne güzel başlayabilirsiniz. Sonrasını da aynı güzellikte değerlendirebilirsiniz.

- Annenizi güzel bir yemeğe çıkarabilirsiniz mesela. Mümkünse deniz ya da orman görün. Çiçekler olsun rengarenk. Hele de terassa değmeyin keyfinize. İstanbul’u koklayın, martıların dinleyin, leziz bir yemek ısmarlayın. Derseniz ki, hünerlerimi göstermek istiyorum. O zaman menünüzü hazırlayın ve girin mutfağa… 

- Kesinlikle iyi bir sergiyi ziyaret edin. Ya da tarihi yarımadada güzel bir rota belirleyebilirsiniz. Laf aramızda, bu mevsimde Adalar da çok güzel olur. Değerlendirin. Hatta annenizin henüz keşfetme fırsatı bulamadığı güzel bir İstanbul semtine ziyaret de hoş olabilir. 

- Unutmadan son olarak, İstanbul Boğazı’nın güzelliklerini hatırlatalım. Tekne turuyla İstanbul’u seyre çıkabilirsiniz. Mümkünse rehber eşliğinde bir tur tercih edin. Çünkü İstanbul’un size ve annenize anlatacakları var… Dinleyin.

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?