Anasayfa > Şehir Hatları > Tatlı

Tatlı

1 Ocak 2016  |  0 yorum  |  Sahi

Kadınlar ve çikolata

Kadınlar ve çikolata, sanki ayrılmaz ikili gibidir. Mutsuzken yenir çikolata, mutluyken de yenir. Güzel günlerin önemli parçasıdır, yalnızlıkta iyi gider, özel günlerde olmazsa olmazlardandır. Bu liste de böylesine uzayıp gider, önünü alamayız. 

Kadınlar ve çikolata

Ama yalnızca kadınlar mı çikolata sever? Ya erkekler...

Evet kadınlar çikolata seviyor ama erkekler de onlar kadar seviyor.

Örneğin on yedinci yüzyılda, Meksika'da bir din adamı, cemaatin ayin sırasında sürekli çikolata servisi yaptırmasından rahatsız olur ve çikolatayı yasaklar. Söylentiye göre cemaatin aristokrat erkekleri, kumpas kurarak din adamını öldürür. 

Düşünsenize evde çikolataların bulunduğu bir bölüm varsa, oranın bir numaralı müdavimi kimdir? Kadınlar mı, erkekler mi? Yanıtı biz vermeyelim. Herkes kendi evinden testini yapsın, sonucunu belirlesin.

Erkekler, çikolataya bu kadar düşkünken kadınların çikolatayla anılması neden diye soruyor olabilirsiniz. Yaygın anlayış, sağlık konusundaki temkine dayanıyor. 

“Yapılan araştırmalara göre”, kadınlar için sağlık yönünden olumlu etkilerinin bulunduğu bazı ülkelerin bilimadamlarınca belirlense de, başka ülkelerin bilimadamlarınca da haftada bir paket çikolatanın erkeklere iyi geldiği söyleniyor. 

Yani anlayacağımız, kadını erkeği çoluğu çocuğu, herkes tarafından sevilen ve makul miktarda tüketildiğinde yarar sağlayan çikolatanın tüketicilerini sınıflandırmaya hiç gerek yokmuş.     

Başlığı “Kadınlar ve Çikolata” olarak atsak da, son sözü “Çikolata hepimizindir. Onu yedirmeyiz!” diye bitirmeyi uygun görüyor ve yazıyı sonlandırıyoruz. 

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?