Anasayfa > Şehir Hatları > Tatlı

Tatlı

7 Eylül 2015  |  1 yorum  |  Sahi

Karaköy’ün orta yeri hayat, Karaköy’ün orta yeri Sahi!

İstanbul değişiyor, zamandan hızlı İstanbul, ondan tutkulu. Hayatı ıskalamamak için de İstanbul’da İstanbullu gibi yaşamanız gerekli. Ve Karaköy’de gün erken başlayıp geç bitiyor. Her gün için farklı bir tecrübe, farklı bir paylaşım var. Hergün başka bir İstanbul…

Karaköy’ün orta yeri hayat, Karaköy’ün orta yeri Sahi!

Sahi İstanbul’da Karaköy’de bu güzel şehrin, bu güzel coğrafyanın kültür ürünlerini ve lezzetlerini sunuyor.  Her yaştan herkes için unutulmaz tecrübeler var burada. Çünkü 7’den 77’ye yaşanır Karaköy. İşte bunlardan biri de “Kendi lokumunu kendin yap!” Evet, yanlış duymadınız! Bu Sahi İstanbul’un lokum atölyesi…

Hiç lokum tezgahı gördünüz mü? Taze lokum yaptınız mı? İçini, seçtiğiniz lezzetlerle doldurdunuz mu? Kaymak, taze ve kuru meyve, çikolata, kuruyemiş, Çeşme sakızı ve bu coğrafyanın enfes reçelleri… Sahi Karaköy’de 150 farklı çeşit lokum yapma imkanıyla hayalinizdeki lokum lezzetine ulaşabilirsiniz! Hem Sahi Karaköy mağazasında yer alan açık lokum tezgahımızda Lokum dahisi Münür Usta ile birlikte lokum tarihinde bir yolculuk da mümkün. Hem bu yolculuğun keyfi, damağınızda ve ruhunuzda bıraktıkları da çok güzel.

İlk adım şöyle; lokum gurusu Münür Usta’dan küçük bir tarih bilgisi geliyor. Sonra Safranbolu lokumunun dış kaplaması için seçim! Seçeneklerimiz pudra şekeri ya da Hindistan cevizi. Bana sorarsanız Hindistan cevizini tek geçerim. İç malzeme için damak tadınız ve hayal gücünüz ortak çalışmalı. Reçeller, kuru meyveleri kaymak, çikolata, Çeşme sakızı, hatta nar taneleri! Narin bir şekilde lokum hamurunu Hindistan çevizi ile sarıp sarmalak, içini kendiniz doldurmak, özel makası ile uygun parçalara bölmek, nostaljik ölbe kutusuna yerleştirmek. İzlerken zamandan uzaklaşıyorsunuz, yalnızca lokum ve siz varsınız gibi. Tüm bunlar kutsal bir ayinin ritüelleri sanki.  Ve bu benzersiz tecrübenin zirvesi, son noktası muhteşem buluşma; lokuma eşlik eden Türk kahvesi…  Afiyet olsun! 

Bu yazıyı okuyanlar bunları aldı...

Taze Kaymaklı Lokum Ölbe Kutusunda (250gr) Taze Kaymaklı Lokum Ölbe Kutusunda (250gr) 45,00 TL

Taze Kaymaklı Lokum Ölbe Kutusunda (700gr) Taze Kaymaklı Lokum Ölbe Kutusunda (700gr) 105,00 TL

Bu yazı hakkında toplam 1 yorum bulunmaktadır. Sizde yorum ekleyebilirsiniz >

Yorumlar

Ziya Levent Aybay
Yazan: Ziya Levent Aybay   10.09.2015 10:59:00 - 10:59:00seviyoruz..

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?