Anasayfa > Şehir Hatları > Etkinlik

Etkinlik

1 Eylül 2014  |  0 yorum  |  Sahi

Karanlık İşler Atölyesi’nde Yeni Dönem Ekim’de Başlıyor.

Her türlü sanatsal üretim ve inisiyatifin özgür ve bağımsız bir biçimde var olması gerektiğini savunan, hayat bulmak için Balat'ı seçen Karanlık İşler Atölyesi, yeni dönemde de bu anlayışını devam ettirerek, birlikte hareket edeceği ve uygulamalı projelerle destekleyeceği birey ve topluluklara öncü ve bağımsız bir sanat platformu hazırlıyor.

Karanlık İşler Atölyesi’nde Yeni Dönem Ekim’de Başlıyor.

Kendisini bir sanat inisiyafiti olarak temellendiren Karanlık İşler Atölyesi, geçtiğimiz nisan ayında kurduğu Atölye Evi ile sanat çalışmalarına ev sahipliği yaparken, aynı zamanda öğrenim ve üretim ihtiyacını karşılayacak bir mekanı hayata geçirdi. Karanlık İşler Atölyesi, katılıma ve etkileşime açık sanat etkinliklerini İstanbul’un tarihi dokusunun ve kültürel birikiminin odağında yer alan Balat’ta katılımcılarıyla buluşturuyor. Karanlık İşler Atölyesi yeni dönem atölye çalışmalarına “Sinema, Tiyatro ve Fotoğraf” atölyeleriyle başlıyor. Atölye, yeni dönemde ağırlıklı olarak görsel sanatlar üzerinde yoğunlaşan ve ana akım sanatlarının baskıcı ilke ve prensiplerinin dışında/karşısında alternatif uygulamalarla sahaya çıkıyor. Bu alanda yeni, öncü bakış açıları yaratmayı hedefleyen Karanlık işler Atölyesi, Ekim 2014 tarihinde Film Yapım, Sinema Okuryazarlığı, Temel Oyunculuk, Senaryo Yazarlığı ve Fotoğrafçılık olmak üzere toplam beş atölye ile yeni dönem çalışmalarına başlayacak.Karanlık İşler Atölyesi, katılımcılarına sıra dışı bir atölye deneyimi vaat ediyor. Atölyelerin, zengin ve öncü içerikleriyle kolektif ve özgün bir sanatsal üretimi dolaşıma sokmayı, kültürel ve tarihsel kodların zaman içinde ürettiği kırılmaları takip ederek, ilgilendiği sanat disiplinleri aracılığıyla, algıya ve duyulara yönelik küçük manyetik alanlar yaratmayı amaçlıyor. Bununla birlikte, Karanlık İşler Atölyesi'nin uzun vadede gerçekleştirmek istediği tasarılardan biri de; atölyelerin, kendi uygulama alanlarını genişlettikten sonra, bu yıl hayata geçireceği “Bağımsız Sanat İnisiyatifi Projesi” kapsamında, deneysel ve interaktif bir sanatsal etkinliğin parçası haline getirilmesi. Avangart bir içerikle tanımlanmış olan proje, bu sayede, atölyelerin etki(nlik) alanlarını zenginleştirmeyi, kendi üretim ve uygulama pratiklerini daha önce benzerine rastlanmayan öncü bir kültür-sanat hareketine katkı sağlamayı amaçlıyor. Atölye kayıtları 10 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve atölye web sitesinden ön-kayıt başvurusu yapılabilecek.

Web: www.karanlikisleratolyesi.com
Facebook: facebook.com/KaranlikIslerAtolyesi

Twitter: @KaranlikAtolye

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?