Anasayfa > Şehir Hatları > Şehir Kültürü

Şehir Kültürü

3 Ocak 2015  |  0 yorum  |  Sahi

Modern çağın dolmuşları

Dolmuşların günümüzde aynı adı taşımayan bir adım ötesi de araç paylaşımı.

Modern çağın dolmuşları

Karbon salımının her geçen gün arttığı günümüzde, şahsi araçlarından kurtulamayan, toplu taşımayı kullanmayanlar için geliştirilmiş bu yöntemle, aynı yöne giden insanlar bir araçta yolculuk ediyor.

O yönde tüketilen benzinin bölüşülmesi yoluyla uygulanan bu yöntemle çok fazla aracın trafiğe çıkışı engellenmiş oluyor. 

Daha da önemlisi hem ekonomik olması hem de çevreye fayda sağlaması. 

Eğer otobüs, dolmuş, vapur, metro, tren, metrobüs gibi toplu taşıma araçlarını çeşitli sebeplerden dolayı tercih edemiyorsanız, araç paylaşımı sizin için iyi bir alternatif olabilir.

Dolmuş mantığıyla işleyen bu sistem için kurulmuş internet siteleri ve oluşumlar var. En güvenilirini seçerek, bu yolu da tercih edebilirsiniz. Hem de ortada bir kriz var malum. Çevre alarm veriyor, artık bütçeler daralıyor. 

Tıpkı dolmuşların ilk çıkışında olduğu gibi, gerek arkadaşlarınız, gerek iş arkadaşlarınız, gerekse aynı yönde oturan ve çalışan insanlar olarak bu yolu da bir düşünmenizde yarar var.    

Tavsiye bizden... 

Karar sizden...

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?