Anasayfa > Şehir Hatları > Son Kullanma Tarihi

Son Kullanma Tarihi

4 Şubat 2015  |  0 yorum  |  Sahi

“Ormanlardan Hemen Önceki Gece”

Çağdaş tiyatronun kült yazarı Koltes’in tek kişilik oyunu, Melis Tezkan ve Okan Urun’dan oluşan “biriken”in rejisinde Rıza Kocaoğlu ile sahneye taşınıyor.

“Ormanlardan Hemen Önceki Gece”

“Ormanlardan Hemen Önceki Gece” Şubat ayı boyunca her Cuma ve Cumartesi Zorlu Center PSM-Stüdyo sahnesinde yer alacak. “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” hem ruhsal hem de fiziksel anlamda üst düzey performans gerektiren bir metine sahip. Oyunun sonuna kadar hiç nokta yok, hep virgülle ilerliyor, şiir gibi akıyor, bazen azgınlaşıyor bazen de duruluyor ama durmuyor. Mizah da var içinde trajedi de. Seyirci için de kolay bir seyirlik değil, çünkü yansımalarınızı gördüğünüzde huzurunuz da kaçabilir. Hepimizin trajedilerinden parçalar taşıyor. “Ormanlardan Hemen Önceki Gece”yi Ayberk Erkay’ın çevirisiyle Melis Tezkan ve Okan Urun sahneliyor. Ömer Sarıgedik’in de özel bir ses tasarımı var. Rıza Kocaoğlu iki yıl aradan sonra döndüğü tiyatro sahnesini belli ki özlemiş, oyunun metni ile mücadele edip tenine ve ruhuna hikâyeyi yerleştirmiş.

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?