Anasayfa > Şehir Hatları > Şehir Kültürü

Şehir Kültürü

30 Nisan 2015  |  1 yorum  |  Sahi

Pencere önünde roka yetiştirmeye ne dersiniz?

Şehrin keşmekeşinde doğayla içiçe bir yaşam herkese nasip olmuyor. O yüzden zaten parklara bahçelere gitmek istiyor insanlar boş zamanlarında. Neticede doğanın bir parçasıyız. Betona gömülmek kimsenin tercihi değil. 

Pencere önünde roka yetiştirmeye ne dersiniz?

Kimi zaman doğaya gidemesek de o bize gelsin istiyoruz. Bahçeniz varsa ne ala... Hadi yoksa, balkonlar da size alan yaratıyor. Ama ya o da yoksa?

Hemen umutsuzluğa kapılmayın. İnsan bir şeyi çok isterse yaratır. Pencere önleri ne güne duruyor?

Son yıllarda pek çok kişi bu yola başvuruyor. Penceresinin önünde roka, maydonoz, dereotu yetiştirenlerin sayısı hiç de az değil. Domates yetiştireni dahi gördüm. Hem neden olmasın? 

Bu yolla yalnızca mutfağınıza sağlık ve lezzet getirmiş olmazsınız. Organik besinler üretirken, aynı zamanda şehir hayatının kaosundan sıyrılmak, toprağa dokunmak da size iyi gelecektir. 

Yemek hazırlarken, dalından bir fesleğen ya da biberiye koparmanın keyfini başka şekilde yakalamanız zor. 

Bu yazı hakkında toplam 1 yorum bulunmaktadır. Sizde yorum ekleyebilirsiniz >

Yorumlar

mustafa tekçioğlu
Yazan: mustafa tekçioğlu   3.05.2015 15:54:24 - 15:54:24Şehrin boğucu havasından ve beton yükü hayatlarımizdan bir karış toprakla uzaklaşmanin tatli formulu bu olsa gerek

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?