Anasayfa > Şehir Hatları > Son Kullanma Tarihi

Son Kullanma Tarihi

2 Temmuz 2014  |  0 yorum  |  Zeynep Bakır

Ramazanda Caz başlıyor.

Ramazanda Caz, ilk günden bu yana Ramazan etkinliklerine bambaşka bir soluk getirdi.

Ramazanda Caz başlıyor.

Dünyanın ilk ve tek ramazan festivali bu topraklara özel olarak hazırlandı, iyi ki de hazırlandı. Beşincisi 5 Temmuz’da başlayacak festival, 19 Temmuz’da sona erecek. Tüm performansların Zorlu Center PSM’de ve müzikseverlere ilk defa kapılarını açacak Fransa Sarayı’nda gerçekleşeceğini belirtelim ve detaylara geçelim. 

5 Temmuz akşamı özel bir isimle başlıyor festival. 24 yaşındaki genç sanatçı Karsu, 2013 yılında İstanbul’da verdiği konserle kendine yeni hayranlar edinmiş, performansını sonradan dinleyenler de bu konseri kaçırdığı için üzülmüşlerdi. Şimdi o üzülenlerin sırası. Karsu’yu özel yapan zarif sesi ve yaptığı müzikteki seçimleri sanırım. Caz, blues, soul ve funk’ı Türk ezgileriyle birleştirerek kendi ritmini bulmayı başarmış. Festivalin açılış ismi Karsu kaçırılmayacaklar arasında. 

Festivalin tek açıkhava etkinliğiyse 12 Temmuz Cumartesi günü Fransa Sarayı’nın bahçesinde yapılacak. Fransa Başkonsolosluğu ortaklığıyla gerçekleşen etkinlikte Pierre Blanchard Gypsy Jazz Quintet konseri gerçekleşecek. Eğer o gece Shine parçasını çalacaklarsa dinleyiciler yerlerinde güzel güzel sallanacaklar demektir. 

Festival toplamda 5 ayrı etkinliğe ev sahipliği yapacak. 15 Temmuz akşamı klasik Küba ezgilerini cazla yorumlayan Omar Sosa Quarteto Afrocubano’yu dinleyeceğiz. 17 Temmuz akşamıysa efsanevi davulcu Omar Hakim’in ve Grammy ödüllü Rachel Z’in kurduğu The Trio of Oz yine Zorlu Center PSM’de konser verecek.


Ramazanda Caz; 19 Temmuz Cumartesi akşamı Norveç cazının usta isimleri Hakon Kornstad (saksafon), Ingebrigt Haker Flaten  (kontrabas) ve Jon Christensen’den (davul) oluşan trionun konseriyle festival kapanışını Zorlu Center PSM’de yapacak.

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?