Anasayfa > Şehir Hatları > Etkinlik

Etkinlik

24 Ekim 2014  |  0 yorum  |  Sahi

Ruhun Gıdası Kitaplar’ dan Aşevi.

Osmanlı dünyasında yemek kültürüne gerçek anlamda kafa yormuş ilk kalem erbaplarından Hacıbeyzade Ahmed Muhtar Bey’ in kendi çağının ötesinde ve sıra dışı kitabı Aşevi sadeleştirilmiş Türkçe ile raflardaki yerini alıyor.

Ruhun Gıdası Kitaplar’ dan Aşevi.

Ruhun Gıdası Kitaplar “Osmanlı Yemek Kültürü” kitaplarına bir yenisini daha ekliyor.

Osmanlı yemek kültürünü aşçı yetiştirilmesinden sofra düzenine, sağlığın korunmasından çorba ve et suyu tariflerine uzanan detayları hazırcevaplığı ile çağının bütün İstanbul’unun tanıdığı yemek tutkununu Hacıbeyzade Ahmed Muhtar Bey’ in kitabı Aşevi gününüz meraklılarına benzersiz bir kaynak oluyor. 

Bektaşi, mason, münevver gibi birçok sıfat taşıyan Hacıbeyzade Ahmed Muhtar Bey Osmanlıların nevi şahsına münhasır dedikleri türden bir şahsiyet. Osmanlı dünyasında yemek kültürüne gerçek anlamda kafa yormuş, aynı zamanda hem Doğu’dan hem Batı’dan beslenen bir entelektüel, bir Osmanlı ve Cumhuriyet aydını… Aşevi, yemek kültürünün yakın tarihine ışık tutan, arşivlerde yerini alması gereken bir kitap.

www.ruhungidasikitaplar.com

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?