Anasayfa > Şehir Hatları > Şehir Kültürü

Şehir Kültürü

13 Nisan 2015  |  2 yorum  |  Sahi

Sahi'den Karşı Konulmaz Türk Çayı

Çay 4000 yıl önce Çin'de başlamış içilmeye. Japonya'da bir seremoni haline gelmiş, Rusya'ya sıcaklık katmış, İngiltere'de asaletini ortaya koymuş ve sonunda gerçek yuvasını Türkiye'de bulmuş. Bugün dünyanın 5'inci büyük çay üreticisi olan Türkiye'de günün her saati, her şartta içilen çay, toplumsal yaşamın ve kültürün vazgeçilmez bir parçasıdır.

Sahi'den Karşı Konulmaz Türk Çayı

Türk çayı lezzetini yetiştirildiği Doğu Karadeniz'in o benzersiz yumuşak ikliminden alır. Dünyanın çay yetişen diğer bölgelerinden kar yağışı almasıyla ayrılan yörede, kışın çayların üstünü kaplayarak zararlılara karşı doğal bir koruma oluşturan kar örtüsü, üretimin ilaç kullanılmadan, tamamen doğal yollarla yapılabilmesini sağlar. Yılda üç kez hasat veren Türk çayı yüksek rakımda yetişen bütün çaylar gibi uzun demleme süresi isteyen aromatik bir çaydır.

Türk çayının servisi de başka çaylara benzemez. Bir çaydanlık ve onun üstüne oturacak şekilde tasarlanmış bir demlikle hazırlanır, ince belli özel bardağında ikram edilir. Dem miktarı, çayını daha koyu ya da açık içmek isteyenler için duruma göre değişse de bir gerçek asla değişmez: Türkiye'de gün bi' çay söylemeden başlamaz.

Tabağından bardağına, süzgecinden kaşığına başlı başına bir ritüel olan Türk çayı şimdi Sahi'de, iki kişilik ay yıldızlı bardak takımı ve aksesuarlarıyla özel bir set halinde yerli yabancı tüm çay meraklılarının beğenisine sunuluyor. Afiyetle...

Bu yazıyı okuyanlar bunları aldı...

Sahi Türk Çayı Seti Sahi Türk Çayı Seti 75,00 TL

Bu yazı hakkında toplam 2 yorum bulunmaktadır. Sizde yorum ekleyebilirsiniz >

Yorumlar

Altay Ayhan
Yazan: Altay Ayhan   6.6.2015 07:11:15 - 07:11:14Mükemmelsiniz .. Öğrencilerimle 10/6/15 son dersimizi sizin Çatı da yapmayı planlıyoruz..
Administrator
Yazan: Administrator   8.6.2015 - 10:08:52Memnuniyetle, 2122446363 nolu hattımızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?