Anasayfa > Şehir Hatları > Şehir Kültürü

Şehir Kültürü

26 Kasım 2015  |  0 yorum  |  Sahi

Sahi'nin Eski İstanbul Dolmuşlar Temalı Tablet Çikolata Tasarımlarına Gmk'dan 2 Ödül Birden

İstanbul’un şehir kültürüne sahip çıkarak şehrin eski tatlarını yaşatmaya öncülük eden Sahi, tablet çikolata tasarımları ile Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK)’nun 34. Grafik Tasarım Sergisi kapsamında ambalaj üzeri grafik tasarım ve illüstrasyon dallarında iki ödül birden aldı.

Sahi'nin Eski İstanbul Dolmuşlar Temalı Tablet Çikolata Tasarımlarına  Gmk'dan 2 Ödül  Birden

Kaynağını İstanbul kültüründen alarak özgün tasarımlar yaratan ve geleneksel lezzetleri yorumlayan Sahi, satışa çıktığı andan itibaren büyük ilgi gören dolmuş tablet çikolataları ile şimdi de ödüllendirildi. Reklam ajanslarının ve tasarım stüdyolarının yaratıcı kadrolarından, akademisyenler ve öğrencilere uzanan bir üye yelpazesine sahip GMK tarafından grafik tasarım ve illüstrasyon dallarında başarı ödülüne layık görüldü. Sahi Nostaljik İstanbul Çikolatalarının ilk serisinde özlemle anılan bir dönemin en önemli simgelerinden İstanbul dolmuşları, şehrin en önemli dolmuş güzergahlarından Kadıköy-Bostancı, Aksaray-Taksim ve Taksim-Eminönü hatları ile tablet çikolatalara taşınmıştı.

1990'ların ortalarına kadar yollarda gördüğümüz, bugün yalnız eski Türk filmlerinde kalmış, kırklı ellili yıllarda üretilen büyük Amerikan arabalarıyla ambalaj tasarlarken ‘önceliğimiz İstanbul’un özlenen değerleriydi’ diyen Sahi İstanbul’un yaratıcı yönetmeni Artun Çinetçi, ürünün lezzetini hatırlatarak mutluluk verici bir çikolata yaratmayı başardıklarını söyledi. 

Birçok grafik tasarımcısının katıldığı, sektörün en önde gelen ustalarının jüri üyeliğini yaptığı ve bu yıl 34'üncüsü düzenlenen Grafik Tasarım Sergisi kapsamındaki yarışma her yıl sektör tarafından büyük ilgi ve heyecan ile karşılanıyor. Dereceye giren tüm tasarımlar 28 Kasım’a dek Mimarlar Odası Karaköy Binası Sergi Salonu’nda sergileniyor.

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?