Anasayfa > Şehir Hatları > Şehir Kültürü

Şehir Kültürü

30 Ocak 2015  |  0 yorum  |  Zeynep Bakır

Sevdiğinizi göstermek için özel günleri beklemeyin!

Sevgililer Günü yaklaşıyor. Sevdiğine sürpriz yapmak isteyenler şimdiden konuyla ilgili kafa yormaya başladı bile. Unutmamak gerek ki hayatta açık olmak en güzel şey. Duygularını her zaman ifade edebilmeli insan. Sevdiğini sıkça söylemeli… İfadenin de türlü türlü yolu var elbette. Bazı özel günler bunun için fırsat olabilir. Ama yine de sevginizi göstermek için özel günleri beklemeyin. Hediyenizin ya da sürprizinizin maddi değerini unutun. Önemli olan damakta bırakacağı tat, tarihe düşeceği bir özelliğinin olması… Ne mi olabilir? İşte size bir kaç ipucu…

Sevdiğinizi göstermek için özel günleri beklemeyin!

  • Yaşamı lezzetlendirmek önemli. Gelin bu kez özel tatlarla renklendirebileceğiniz bir sofra hazırlayın. Farklılık yaratmaya özen gösterin tabii… Hafif bir müzik, lezzetli yemeklerle unutulmaz bir geceye imza atabilirsiniz.
  • Lezzet demişken, tabii ki “tatlı yeyin, tatlı konuşun”. Fabrikasyon üretimi boşverin. Ya usta ellerden çıkmış bir baklava tercih edebilirsiniz ya da kendi ellerinizle lokum hazırlayabilirsiniz.
  • İstanbul özel bir şehir. Ancak bazen kaosunda kaybolabiliyor insan. En azından bir günü kendinize ayırın. Şehrin sizin için özel yerlerinde, keşfedilmemiş sokaklara gidin. Yeni yerler keşfedin, yeni insanlar tanıyın. 
  • Küçük notlarla güne başlatın sevdiğinizi. Belki yüzünü yıkarken ilkini aynada görür, küçük bir oyunla notların devamını takip eder. Merakla bir sonraki nota ulaşmak için evin içinde tur atmasını sağlayın. Pek tabii ki mesajınızı sona saklayın. Söz uçar, yazı kalır. Kağıt üzerindekileri saklayıp, geleceğe taşımak inanın çok güzel bir miras.
  • Sevmek, kendinle barışık olmak demektir. Sevmek tüm kavgalara karşı durmak, hayata aşkla sarılmak demektir. O yüzden bütçenize göre farklı bir hediye seçebilirsiniz. Belki sevdiğiniz adına bir deniz canlısını koruma altına almak için bağışta bulunabilirsiniz. Bir ağaç dikmek, bir barınağa destek sağlamak hayatı paylaşarak aşkla çoğaltmak mümkün.
  • Peki küçük bir oyuna ne dersiniz? İstanbul’un güzel bir yerini seçin. Örneğin Boğaz kıyısında bir yürüyüşe çıkın. Yolda balık tutan arkadaşlarınıza rastlayın. Onlarla devam edin. Sonra bir kafede başka arkadaşlarınızı görün. Birlikte kahve için. Sonra yürüye yürüye Beşiktaş’a ulaşın. Nasıl bir “tesadüf”se, başka arkadaşlarınızı görün oralarda.  Gittikçe çoğalın. Sonra Karaköy’e vurun kendinizi. Hoş bir tatlıyla tüm sevdiklerinizle, çoğalarak bir gün geçirin. Bu tatlı “tesadüf”lerin sürprizini hepbirlikte yaşayın…
  • Hediye almak istiyorsanız, onun özel olmasına dikkat edin. Usta ellerden çıkma, farklı detaylarla bezenmiş özel hediyeler için seçenek çok.
  • Minik kalpleri, kırmızı gülleri seviyorsanız elbette tercih edebilirsiniz. Ama önerimiz mevsim çiçekleri, hatta mümkünse bir saksı çiçeği. Emek vermek, onu büyütmek en değerlisi.
  • Ailenizi unutmayın. Sevginin en değerlisini size sunan ailenizi de kutlamayı ihmal etmeyin. 

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?