Anasayfa > Şehir Hatları > Rengarenk

Rengarenk

9 Temmuz 2014  |  0 yorum  |  Zeynep Tokmak

Süslü ve şarjlı!

Adettir, bir eşyayı aşık olarak alırız, onun deseni, rengi tam zevkimize göredir, çılgınlar gibi seviniriz tam olarak istediğimiz şeyi bulunca, sonra bir hüzün kaplar, ya ona bir şey olursa!

Süslü ve şarjlı!

Özellikle 1980 sonu 1990 başı çocuğuysanız uzaktan kumandaya çıplak dokunmak nasip olmamıştır mesela! Artmış yemek için kullanılan streç filmle kaplıydı hep. Rabbim güzelini, özelini yazsın alnıma, ben de onu kaplatayım...

Öncelikle kapsız elektronik eşya, yol tarafında ve eli tutulmayan küçük çocuk kadar tehlikeli. Her an başına bir iş gelebilir bunu kabul ettik. Özellikle cep telefonları ve tablet bilgisayarın ekranı tuz gölü gibi olup elimize parçalar bata çıka scroll yapmaya çalışan büyük bir kalabalığız! Madem ille bir kılıf bir koruma yapacağız o da bizim zevkimize göre olmalı. Kaç tane telefon kabı değiştirdim hatırlamıyorum. Hepsinin özellikleri aynı olmasına rağmen ki zaten ne olacak, sırt üstü düşerse kırılmasın diye “çıt” diye taktığın plastik bir parça sonuçta. İşin rengi öyle değilmiş anladık. Aman Allah’ım ne desenler ne desenler, kumaş kaplılar, üzeri silme boncuk ve taş yapıştırılanlar, kapalı – kapaksız, yandan açılmalı üstten sokmalı! İnsan bu durur mu, en güzeli en değişiği bende olacak diye şimdi de özel tasarım koleksiyonlar çıktı, hatta moda devi firmaların, elektronik cihaz modası için koleksiyonları bile var! 10 küsur model değiştirdikten sonra benim için artık bu kaplarda aradığım tek özellik ontolojik açıdan olumlanabilmesi! Yani olması! Çünkü ben yıldım artık, bunun da modasını takip edemeyeceğim ama size kolay gelsin. Değişik bir şeyler görürseniz gene haber verin! Çok pahalı olmasın! Değişik olsun ama! Haber vermeyi unutmayın!

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?