Anasayfa > Şehir Hatları > Rengarenk

Rengarenk

3 Temmuz 2014  |  1 yorum  |  Zeynep Tokmak

Takı'ntım var!

Bir kere, ben kadın olduğum için takıntı sahibi olmak bana hak!

Takı'ntım var!

Erkeksen iş değişir, onu tartışırız ama isteme, abartma, sahip olma, sahip olamayınca çıldırma, tutturma ve en son obsesyon haline getirme konularında artık üzerimize GELMEYİN! Bu kadar sene bir sürü psikolojik deneyler yaptınız, olmuyor işte. Kadınlar takıntı yapma hakkına doğuştan sahiptir. Nokta.

Kimi ayakkabıya tutkun, kimi çantaya, benim de takı takıntım var. Başlıktaki gereksiz kelime oyunundan da anlamışsınızdır. Allah’ım bir yerde boncuk, kurdele görmeyeyim! Bütün dengem bozuluyor, ben o tezgahtan hiçbir şey almayacaksam da hepsine bakacağım. Sadece bakmakla bile mutlu olabiliyorum, ne kadar küçük şeylerle mutlu olabiliyorum ya... 

Üstelik de pırlantaydı, zümrüttü, altındı falan hiç işim olmaz. Zaten çoğu kısmını kaybediyorum, o strese hiç giremem. Ben çocukken de eski eşya severdim. Her şeyin antikası hoşuma gidiyor, insan dahil! Karaköy’e olan tutkum da bundan galiba, eski kokuyor, eski yaşıyor. Muhteşem Yüzyıl hipster'larıyla karşılaştırılmaktan çok hoşlanmıyorum bu arada. Osmanlı dönemine ait desenler, taşlar, motifler benim için çok özel. Kocaman bir kültürün, “Hürrem sutyeni geldi” ayarına çekilmesi beni rahatsız ediyor. Bundan üç sezon önce, alnımın ortasında duran bir taç takıp gezsem, elimi kolumu bağlayıp hastaneye götürürlerdi, “ah yazık delirdi” diye. Eski motiflerin modern kıyafetlerle birleşmesine ise bayılıyorum. Sade beyaz bir gömleğin üst düğmesini açıp uzunlu kısalı kolyeler takmak benim vazgeçilmez modam. Aynı şekilde boyna defalarca dolanan renkli fulardan da bir beş sene daha vazgeçmem gibi.

Bu yazı hakkında toplam 1 yorum bulunmaktadır. Sizde yorum ekleyebilirsiniz >

Yorumlar

Hale Beyli
Yazan: Hale Beyli   31.07.2014 10:34:53 - 10:34:52Her şeyin antikası hoşuma gidiyor. İnsan dahil! Tek düzeliğe, sıradanlığa inat...

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?