Anasayfa > Şehir Hatları > Etkinlik

Etkinlik

13 Ekim 2014  |  0 yorum  |  Sahi

The Cinematic Orchestra, 22 Ekim'de CRR'de.

İngilizlerin electronica ve nu-jazz dünyasına hediye ettikleri en önemli topluluklardan biri olan The Cinematic Orchestra, yeni albümleri öncesinde Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda olacak. 

The Cinematic Orchestra, 22 Ekim'de CRR'de.

1999 yılında Jason Swinscoe önderliğinde kurulan topluluk çıkardıkları Motion adlı ilk albümü ile büyük beğeni topladı. Doğaçlama kayıtları müzikte “sample” denilen örneklenmiş seslerle bütünleştirdiler. Cazı elektronika ile buluşturan bu modern müziğe daha sonraları “future jazz” adı verildi.

Topluluk 1929 tarihli Rus Dziga Vertov’un klasik yapıtı “Man with a Movie Camera”ya yaptıkları film müziği ile kariyerinin doruğuna ulaştı. 2007 yılında çıkan albüm’Ma Fleur’ Patrick Watson, Fontella Bass, Lou Rhodes gibi isimlerin eşlikleriyle büyük beğeni topladı.

The Cinematic Orchestra’nın Walt Disney için müziklerini yaptığı The Crimson Wing: Mystery of the Flamingo filmi 2008 yılında Fransa’da yayınlandı ve müzikleri aynı zamanda London Metropolitan Orchestra tarafından The Union Chapel, Islington’da 17 Eylül 2009 tarihinde icra edildi.

Grup 2010 yılında kendi plak şirketi Ninja Tune records’un 20. Yılı dahilinde Royal Albert Hall’da sahne aldı.

Müzikleri, “Grey’s Anatomy”, “Criminal Minds” ve “Ugly Betty” gibi onlarca bilinen dizide kullanılmış olan The Cinematic Orchestra 22 Ekim akşamı hem eski hitleriyle hem de yeni, yayınlanmamış parçalarıyla bütün hayranlarını CRR’ye bekliyor.

The Cinematic Orchestra

Jason Swinscoe, laptop
Luke Flowers, davul
Sam Vicary, bas
Alexander Podraza, klavyeler
Tom Chant, saksafon
Heidi Vogel, vokal
Larry Brown, gitar, vokal 

www.biletix.com 

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?