Anasayfa > Şehir Hatları > Şehir Kültürü

Şehir Kültürü

16 Aralık 2014  |  0 yorum  |  Zeynep Bakır

Tombala!

Doğduğumuz yıldan bu yana kaç yılbaşı geçirdiniz bir düşünün. Eminim hatırladığımız ilk yılbaşı kutlamasıyla bu yıl yaptığımız hazırlıklar aynı değildir.

Tombala!

Nasıl olsun, sokaktan ergen bir çocuğu çevirip “tombalan var mı?” diye sorsak kim bilir sorumuzdan ne mana çıkarır. Bir dönemimizin yılbaşı partilerinin olmazsa olmazıydı hem tombala hem de Mehmet Ali Erbil. Evde çoluk çocuk dansöz izlenirken bir yandan da önümüzdeki karttan, çıkan numaraları takip etmeye çalışırdık. 

Şimdi ‘konsept’ tamamen değişti. 

Tam ne zaman değişti hatırlamıyorum, hatırlayan varsa lütfen alttaki yorum kısmına iliştirsin. Benim aklımda kalan o meşhur Nişantaşı sokak partisi. 2002’den 2003’e geçtiğimiz yıl.  İstanbul’da bir ilk. Yılbaşı kutlamada vizyon değişikliği, ama ne değişlik! İlk yıl gayet seçkin bir parti olmuştu da bir sonraki yıl duyan gelmişti. Kadınlar o süslü kıyafetleriyle nasıl kaçacaklarını şaşırmıştı. 

Sokak partileri hâlâ devam ediyor ama ağzı yananlar evinden dışarıya çıkmıyor. Şimdi trend başka ülkelerin meydanlarında yeni yıla girmek. Benimse planım yılbaşında partinin olmadığı bir şehre gidip yıldızlarla birlikte sessizce 2015’i karşılamak. Belki yanımızda tombala bile olur. 

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?