Anasayfa > Şehir Hatları > Etkinlik

Etkinlik

4 Temmuz 2014  |  1 yorum  |  Sahi

Ve nihayet Neil Young İstanbul'da!

Grunge efsanesi, muhalif, barış yanlısı, çevreci ve aktivist müzisyen Neil Young İstanbul'da!

Ve nihayet Neil Young İstanbul'da!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı, müzikseverlerin uzun yıllardır merakla beklediği rock müzik efsanesi Neil Young'ı Crazy Horse grubuyla birlikte İstanbul'da ağırlıyor. Young, İstanbul'daki ilk konserini Vodafone Red sponsorluğunda, 15 Temmuz'da KüçükÇiftlik Park'ta gerçekleştirecek. Young, 1970'lerden günümüze toplam 50 albüm yayımladı. İlk albümünü yayımladığı 1969'dan bu yana sayısız müzisyene ilham kaynağı olan müzisyen, yüksek perdeli tenor sesi ve elektro gitardaki kendine özgü stiliyle güncel müzik tarihinin en büyük isimlerinden biri. Ünlü müzisyenler tarafından defalarca yorumlanan “Only Love Can Break Your Heart”, “Rockin' In The Free World”, “Heart Of Gold”, “Old Man”, “Hey Hey, My My”, “Harvest Moon” gibi onlarca unutulmaz şarkının yaratıcısı Neil Young'ın iki Grammy ödülü ve Philadelphia filminin müzikleriyle bir Oscar adaylığı da bulunuyor.

Bu yazı hakkında toplam 1 yorum bulunmaktadır. Sizde yorum ekleyebilirsiniz >

Yorumlar

halil deveci
Yazan: halil deveci   26.8.2014 16:04:55 - 16:04:54İstanbulda roger watersdan sonra ki en güzel dakikalarımı yaşadım, birde springsteen gelse...

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?