Anasayfa > Şehir Hatları > Rengarenk

Rengarenk

5 Temmuz 2014  |  4 yorum  |  Zeynep Tokmak

Ve Tanrı misafiri yarattı!

Misafir bizde baş tacıdır! Kendimizin kullanmaya kıyamadığı ne varsa onlarındır.

Ve Tanrı misafiri yarattı!

Yemekler onlar için daha bol ve lezzetli hazırlanır. 60 metrekare salon vardır at koşturursun ama hayalet kasaba gibi sessiz ve soluktur, taa ki misafir gelene kadar. Ben daha şöyle minderinin ucuna değememişim, ama misafir yayıldıkça yayılır. Pek rahatmış koltuk takımınız dese ne diyeceğim, daha hiç test etmedim ki!

Ben niye çamaşır suyuna maruz kalmaktan bütün çiçek desenleri ölmüş tabakta yemek yiyorum da eve gelen misafirlere altın renkli suplalarda mercimek çorbası sunuluyor? Baksan mercimek aynı, ama dün akşam tabildot tepsisi kılıklı tabakta bu kadar parlak görünmüyordu! Annem az kıyamet koparmadı misafir havlusunu ıslattım diye! Efendim? Havlunun mesaisinde zaten ıslanmak yok mu? Bir görevin var o da kurulamak! Onu da misafirden misafire yapıyorsun! Benim yıpranma payım bir tekstil ürününden çok olmamalı ya! Hele bir de akrabası bol, komşusu çok bir aile iseniz bu sefer roller tamamen değişiyor. Siz kendi evinizde misafir oluyorsunuz çünkü, yatağınız, odanız, masanız çoktan işgal edilmiş siz de evin az kullanılan bir köşesine sürgün edilmişsinizdir. Hepimizin sinirlerini daha fazla bozmamak adına misafirin küçük çocuğu konusuna girmiyorum.

Gel gör ki, kapısı çalınmayan ev de çok öksüz kalıyor ya. Zor şartlarda annenizle kavga da etseniz, kalabalık evler her zaman daha neşeli, daha güvenli ve inanmayacaksınız ama daha huzurlu. Kimse yalnız kalmamalı, özellikle de yemek masasında. Umarım yemeğinizi kalabalık, tatlınızı yalnız başınıza yersiniz hep. İnsan seviyorum diye tatlımı paylaşacak değilim herhalde! O kadar da değil.

Bu yazı hakkında toplam 4 yorum bulunmaktadır. Sizde yorum ekleyebilirsiniz >

Yorumlar

Halil Yağız
Yazan: Halil Yağız   30.07.2014 23:37:07 - 23:37:06misafir ? hiç öyle bir kaygım olmadı. kimse kusura bakmasın :) evin en iyi odasında oturur en iyi porselen tabaklarıda ben kullanırım. misafir gelir ben nerede oturuyorsam oda orada oturur benim yediğim yemeği yer ve adı üzerinde o ''MISAFIR'' sonra da gider. :)
Sinem Tunalı
Yazan: Sinem Tunalı   1.08.2014 18:06:15 - 18:06:14Biz de annemizden böyle gördük, en güzel eşyalar hep misafirindi. Salon bozulsa azar işitirdik. Ne saçmaymış halbuki biz misafiriz bu dünyada. Ben şimdi çocuklarıma yapmıyorum aynı şeyleri heryer onların =)
özlem aslan
Yazan: özlem aslan   10.08.2014 22:06:17 - 22:06:17Yemekler kalabalık olmalı hep, misafirler de eksik kalmasın evlerden;)
Mehmet Aydın Fırıl
Yazan: Mehmet Aydın Fırıl   31.08.2014 16:07:42 - 16:07:42Başlık efsane olmuş

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?