Anasayfa > Şehir Hatları > Son Kullanma Tarihi

Son Kullanma Tarihi

30 Ekim 2014  |  0 yorum  |  Sahi

William Klein İstanbul'da!

Yaşayan en önemli fotoğrafçılardan biri olan 86 yaşındaki William Klein; “Moscow, Rome, Tokyo, New York” başlıklı sergisiyle 18 Kasım’a kadar Fotoistanbul 1. Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali’nde! Sokak ve moda fotoğrafçılığının efsanevi ismi William Klein’ın fotoğrafları; Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen festival kapsamında Demokrasi Meydanı’nda özel olarak kurulan adada fotoğraf meraklılarıyla buluşuyor!

  • William Klein İstanbul'da!
  • William Klein İstanbul'da!
  • William Klein İstanbul'da!
  • William Klein İstanbul'da!
  • William Klein İstanbul'da!

Hem stili, hem de içeriğiyle büyük tartışmalara yol açan fotoğraflarıyla devrim yaratan Klein’ın; şehirleri daha önce hiç görülmemiş bir yöntemle grenli, şiddet ve acıdan kaçınmadan gösteren New York, Roma, Moskova ve Tokyo şehir kitaplarının fotoğrafları “Moscow, Rome, Tokyo, New York” başlıklı sergide İstanbullu sanatseverlerle buluşuyor. Sanatçının, yeni kuşak fotoğrafçılar ve tasarımcılar üzerinde görülmemiş bir etki yaratan çalışmalarında; şehirlerin yaşamına ait görüntülere acımasız bir gerçeklik ve dönemin psikolojik, sosyal ve ekonomik ruhu yansıyor.

Devrimsel nitelikteki teknikleriyle yeni bir bakış açısına öncülük eden William Klein’ın, “Moscow, Rome, Tokyo, New York” başlıklı sergisi; 18 Kasım 2014 tarihine kadar Demokrasi Meydanı’nda özel olarak kurulan adada gezilebilir.

www.fotoistanbul.org

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?