Anasayfa > Şehir Hatları > Rengarenk

Rengarenk

5 Aralık 2014  |  0 yorum  |  Zuhal Aytolun

Yeni yıla yenilenerek girin!

Yeni yılın getireceklerinin sırrı aslında sizde saklı.

Yeni yıla yenilenerek girin!

İçinizden geldiği gibi yaşamayı, kendinize ve sevdiklerinize daha çok zaman ayırmayı öncelikli dilekleriniz arasında tutabilirsiniz. Ama sizi daha iyi hissettirecek, özel kaçamaklar yaratmak ve bunu hayatınızın bütününe yaymak da iyi gelecektir. Bizde öneri çok... Gelin kulak verin...

*Doğal ürünlere yönelin: yediğinizde, içtiğinizde, kullandığınızda...

*Mesela not defterleriniz dijital olmasın; bir parşomeni deneyin. Eminiz, büyük keyif alacaksınız.

*Kurşun kalemlerinize geri dönün! Hatta küçük bir kalem kutunuz olsun.

*Mürekkep kokusunu biliyor musunuz? Tükenmez değil dolma kalem edinin bu yıl. Hem dolma kalemle yazmanın keyfi çok ayrıdır. Deneyimleyin. 

*El işi, emek kokan kumaşları kullanın. Çünkü bu kumaşlar kullandıkça değerlenir. Gelin seri üretim malzemeler değil, el emeği işler hayatınızı sarsın.

*Bu toprakların kültürünü taşıyan, geleneksek motifleri keşfedin. Onların serüvenlerini öğrenin, hikayelerini dinleyin. 

*Aldığınız, kullandığınız ürünleri kişiselleştirin. Ona yüklediğiniz anlamlardır onlara değerlerini veren. Küçük detaylar, büyük mutluluklar yaratır ne de olsa...

* Minik bir kutu edinin kendinize. İster notlarınızı, ister fotoğraflarınızı, isterseniz de anılarınızı saklayın.

* Her zaman yanınızda taşımaktan keyif alacağınız güzel bir not defteriniz olsun. Duyduğunuz hoş bir sözü, gözlemlediğiniz bir anı not düşün deftere. Belki planlarınız ve hedeflerinizi de yazabilirsiniz.

* Cep telefonunuzla ilişkilerinizi kısıtlamayı hedefleyin. En azından haber almak, iletişim kurmak ya da paylaşmak için kullanın. Ötesinde uzun saatlerinizi onunla geçirmemeye özen gösterin. Unutmayın, bundan çok kısa bir süre önce hayatımızı bu kadar saran teknolojiler yoktu, kendimize ayırdığımız zaman daha fazlaydı.

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorum Ekleyin

E-Bülten Listemize Kayıt OlunYeni ürünler, yazılar ve size özel önerilerimizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olmak ister misiniz?