Lalay, her şeyin hızla üretilip hızla tüketildiği günümüzde, el emeğini tanıyan ve değerini bilen, zevk sahibi tüketiciler için?yüzde yüz doğal malzemelerle üretilen çevreye duyarlı ürünler sunuyor. Lalay dokumaları Denizli'nin 3000 nüfuslu küçük bir dağ kasabası olan Babadağ'da yeniden canlandırılan el tezgahı ve kara tezgahlarda, yerel dokuma ustalarınca, en kaliteli ipliklerle, sadece o ustalar tarafından bilinen Babadağ'a özgü tescilli bir dokuma tekniğiyle üretiliyor.

İki tezgahla başladığı üretimini bugün 16 tezgahla sürdüren Lalay, Anadolu'nun kültürel zenginliğini ve bu zenginliğin kaynağı olan el sanatkarlarını, zanaatkarları, ustaları ve onların yüzlerce yıllık birikimini korumayı ve yaşatmayı hedefliyor. Bunun için emeklerinin ürününü dünyanın dört bir yanında bu emeği takdir etmesini bilen seçkin bir kitleye ulaştırmakla kalmıyor, eğitim programları ve kurslar düzenleyerek bu birikimin gelecek kuşaklara aktarılmasını da sağlamaya çalışıyor. 

Özellikle yurtdışına yönelik olarak üretilen Lalay ürünleri, Türkiye'de kendi mağazalarının dışında sadece Sahi'de satılıyor.